Nasze Gospodarstwo Agroturystyczne "Pod Różą" położone jest na południowym Mazowszu w Kozienicach.

Miasto położone jest w dolinie Wisły na skraju jednego z najbogatszych przyrodniczo, największych kompleksów leśnych w centralnej Polsce – Puszczy Kozienickiej.
Rozpościerają się tu granice
 Kozienickiego Parku Krajobrazowego, który został zaliczony do systemu europejskiej sieci ekologicznej NATURA 2000 jako obszar o wysokich wartościach przyrodniczych z rzadkimi gatunkami zwierząt i roślin. Okolice Kozienic obfitują w miejsca ciekawe i niezwykłe.

 Oprócz piękna przyrody polecić możemy również liczne, unikatowe zabytki zarówno w Kozienicach jak i w niedalekiej odległości od naszego miasteczka. Jeśli lubisz wędrówki piesze (nordic walking), wycieczki rowerowe, wędkowanie, grzybobranie lub polowania i lubisz błogą ciszę i spokój oraz odpoczynek na łonie natury to nasze gospodarstwo agroturystyczne jest właśnie dla Ciebie. 

 Coś dla siebie znajdą tu zarówno miłośnicy odpoczynku na łonie dzikiej przyrody jak i wielbiciele aktywnego spędzania czasu i zwiedzania.

Aktywny wypoczynek w Kozienicach:
- Jezioro Kozienickie - kąpielisko z wydzielonymi basenami dla dzieci i dla dorosłych oraz pomostami, na którym można się opalać lub spacerować. 
Nad jeziorem znajduje się również wypożyczalnia sprzętu turystycznego: rowerków wodnych i kajaków.
Na terenie obiektu znajdują się też korty tenisowe oraz amfiteatr, w którym organizowane są rozmaite wydarzenia kulturalne, spektakle teatralne i koncerty, coroczny półfinał Miss Polski, Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Bogusława Klimczuka, słynnego pianisty i dyrygenta, który urodził się w Kozienicach.

- Spływy kajakowe - W okolicy są organizowane rodzinne oraz indywidualne spływy kajakowe po jednej z trzech pięknych rzek; Radomce, Pilicy oraz dolinie Wisły. Na mecie spływu organizowane jest ognisko lub grill.

 

- Stadnina koni, nauka jazdy - Klub Jeździecki "SKARB" przy Stadninie Koni Kozienice przygotowuje dzieci i młodzież do startów w zawodach regionalnych i ogólnopolskich oraz szkoli młode konie. Klub prowadzi również szkolenie młodzieży i dorosłych na własnych koniach, których w ostatnim czasie przybywa w pensjonacie.
Stadnina Koni w Kozienicach prowadzi hodowlę koni pełnej krwi angielskiej (jest jedną z czterech dużych stadnin w Polsce hodujących konie tej rasy).

 

- Kryta Pływalnia "Delfin" jest jedynym tak kompleksowo wyposażonym obiektem na terenie południowej części Mazowsza. 
Jest to nowoczesny kompleks sportowo–rekreacyjny z dużym basenem sportowym, z basenami do nauki pływania oraz basenem rekreacyjnym wyposażonym w stacje masażu podwodnego na kręgosłup i nadwodnego na kark, jacuzzi oraz całoroczną zjeżdżalnią o długości 104m. 
Na terenie obiektu znajduje sie również fitness klub, siłownia, tężnia solna, solarium, sauna, centrum Odnowy Biologicznej oraz restauracja i sklep sportowy.

 


- Łowiectwo, wędkarstwo, grzybobranie, Nordic walking, liczne trasy rowerowe i szklaki turystyczne.

Atrakcje turystyczne w Kozienicach i w okolicach:


-
 Pałac Stanisława Augusta Poniatowskiego został zbudowany w 1775 r., natomiast przebudowany w XIX w. Otacza go rozległy park z XVIII w. z pomnikiem wzniesionym w 1702 r.

 


-
 Muzeum Regionalne w Kozienicach

  


-
 Cmentarz żydowski - Kirkut powstał ok. 1620 r. - Kozienice jak większość polskich miasteczek zamieszkiwane były prze Żydów. Z XVII w. pochodzą pierwsze zapisy o pochówkach na piaszczystym wzgórzu na płd. od ul. Radomskiej i Wójcików.
W latach 1927-35 Gmina Żydowska ogrodziła cmentarz wysokim murem. Na Kirkucie było niewielkie mauzoleum, w którym spoczywał słynny cadyk.

W czasie II wojny św. mauzoleum zniszczyli Niemcy. Nie zachowały się żadne macewy, stoi jedynie ohel czyli dom poświęcony cadykowi – Izraelicie z Kozienic.

- Rezerwat przyrody Źródło Królewskie (5km). W sercu Puszczy Kozienickiej bije kilka leśnych źródełek. puszcza kozienicka. Jeszcze parę lat temu były one znane tylko mieszkańcom okolicznych miejscowości,w tym samych Kozienic. W 2000 roku udostępniono je do zwiedzania, budując drewniane pomosty oraz parking z miejscem na ognisko.
Źródła chronione są od tego czasu w rezerwacie „Źródła Królewskie”.


-
 Wioska Indiańska "Panoka" w Augustowie (10km). Wioska nasza jest jedyną, w regionie, tego typu placówką,
w której przyjeżdżające do nas dzieci mają okazję zobaczyć kopie i repliki oryginalnych wyrobów sztuki Rdzennych Amerykanów.

Przygotowany program edukacyjno - rozrywkowy na długo pozostanie w ich pamięci.

Przyjmujemy jedynie małe grupy autokarowe, zapewniając komfortowe warunki i bezpieczeństwo dla przyjeżdżających dzieci i ich opiekunów.


-
 Zespół dawnego klasztoru Benedyktynów (XII w., XVIII w.) w Opactwie (20km)


-
 Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie (23km)Siedzibą muzeum jest klasycystyczny, pochodzący z XIX wieku dwór Jabłonowskich.
Został zaprojektowany przez Jakuba Kubickiego. Odbudowany po pożarze w 1904 r. przez kolejnego właściciela Stanisława Zawadzkiego.

Dwór murowany z cegły, tynkowany, parterowy, na wysokich piwnicach. W nim mieści się ekspozycja stała muzeum.

  


-
 Sanktuarium NMP Królowej Różańca Świętego w Wysokim Kole (26km)
-
 Puławy - Zespół pałacowo parkowy książąt Czartoryskich i inne zabytki (35km)
-
 Janowiec - Zamek ostatniego romantyka. Imponujące ruiny jednego z największych zamków w Polsce (44km)
-
 Kazimierz Dolny - piękne miasto z licznymi zabytkami, rejs po Wiśle (53km)

  

Dane kontaktowe

ul. Lubelska 155
26-900 Kozienice
woj. mazowieckie
Polska

tel. (0 48) 614 28 09
tel. kom  605 580 307

agroturystykapodroza@gmail.com
www.agroturystykapodroza.pl

 

nr rachunku
59 1240 5862 1111 0000 5104 7809

Jeżeli poszukujesz

Pokoje gościnne w gospodarstwie agroturystycznym

Zakwaterowania
w Kozienicach dla Pracowników swojej Firmy,
zapraszamy do nas.
Oferujemy:
zakwaterowanie dla firm,
pokoje dla pracowników,
noclegi pracownicze,
kwatery pracownicze,
noclegi dla robotników,
zakwaterowanie ekip budowlanych,
tanie kwatery dla robotników,
noclegi dla ekip budowlanych.

Zapewniamy:

 • atrakcyjne ceny – już od 35 zł / osobę / dobę
 •  2 i 4 osobowe pokoje
 • ogólnodostępna łazienka i kuchnia z pełnym wyposażeniem
 • wygodne drewniane łóżka z materacami, telewizor w każdym pokoju, lodówka, kuchenka, czajnik, garnki, naczynia, sztućce, pościel, ręczniki
 • internet wifi, telewizja kablowa
 • mieszkanie o wyższym standardzie dla kierownictwa
 • lokalizacja – obrzeża Kozienic
 • parking
 • sprzątanie pokoi, obsługa techniczna
 • obiekt ogrodzony i monitorowany
 • cicha, spokojna okolica
 • możliwość wyżywienia, catering

Zapraszamy